piątek, 19 sierpnia 2011

Łysiak czyli atak wściekłego bonapartczyka

Waldemar Łysiak po raz kolejny nakrzyczął na Endeków i zganił ich za szkalowanie Marszałka, zarzucając im "antypiłsudczykowskiego pierdolca".

Pan Łysiak znany jest z kolei z pierdolca piłsudczykowskiego banapartystowskiego, bezczelnie wybielając obu tyranów na kartach swoich pretendujących do statusu naukowego książek, krytykując jednocześnie władców dziedzicznych i zdolnych polityków takich jak Talleyrand, no i oczywiście ND.

Oto co mysle o szacunku wobec demokratycznie wybranego pseudocesarza i bandyty spod Rogowa.

Pierwszy dał nam iluzję roku 1807 (używał Księstwa W tylko jako spichrza) i baty od Rosjan pod Moskwą i nad Berezyną, a drugi zaczynał jako bandzior napadający na pociągi, a potem przeszkadzał tylko młodej i niedoświadczonej dyplomacji II RP, no i był agentem. Bez tych dwóch dupków byłoby nam znacznie lepiej.

Obaj byli świetnymi orgnanizatorami i byli skuteczni, tak więc Machiavelli by ich zapewne pochwalił, ale Bonaprte powinin był wiedzieć, ze wojna przeciwa całej Europie jest po prostu przegrana, chocby nie wiem ile było Marengo, Samosierr i Austerlitzów! Napoleon nie dał Europie nic czego nie dawali jej już Józef II, Fryderyk Wielki i markiz de Pombal. Liberalizacja zaczęła się juz wcześniej, a Bonapartyzm wywołał tylko szkodliwą falę nacjonalizmów w Europie.

A Ziuk i ten jego zamach 1926 roku... - nie mógł dziadyga znieść normalnego parlamentu i rozlicznia swoich watażków, wiec wprowadził zamordyzm i kazał obijać dziennikarzy oraz co bardziej stanowczych wysyłać do Berezy. Do cholery z takim "bohaterem".

Postawa pana Aleja, który uznał, że środowiska skupione woków Prawica.net i konserwatyzm.pl, powinny przystopowac z atakami na marszałka, wygląda tak: "jest poważany", wiec ogrzejmy się w cieple jego sławy" Tak zrobił KK z ojcem Pio. Najpierw chcieli go przekląć jako heretyka, ale jak się okazłao, ze ma milion fanów, to juz zmienili zdanie. To się, panie Alej, nazywa brak kośćca moralnego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz