wtorek, 26 lipca 2011

Poglądy Andersa Behringa Breivika

Prawica i lewica, a włąsciwie różne odmiany obu starają się zepchnąć Andersa Behringa Breivika w ramiona tej ideologii, z którą walczą.

Dlatego GW podkreśla nacjonalizm i chrystianizm Breivika, a np. konserwatyzm.pl - jego "syjonizm" (a właściwie proizraelizm , nawiasem mówiąc większość syjonistów jest niezadowoloana z państwa I. w jego obecnym kształcie) , liberalizm obyczajowy, przynależność do masonerii (norweska masoneria narodowa jest akurat mocno konserwatywna i bogobojna!) i proamerykanizm. Jedynie w kwestii antysocjalizmu i ksenofobii komentatorzy są zgodni.

Najprawdopodobniej jednak jest to klasyczny spór o nic. Ten człowiek miał prawdopodobnie tęgiego świra - w końcu przepisał 1500-stronicowy manifest od innego terrorysty sperzed lat, który miał odmienne poglady od niego. Zachowanie się Breivika - robienie z siebie przedstawienia, kompletny brak zafrasowania swym losem i brak ludzkich odruchów względem ofiar, jak równiez pokretne rozumowanie - zabić socjaldemokratów by zaszkodzić sprawie imigracji (prędzej efekt będzie odwrotny, chyba że chodziło mu o rozpoczęcie dyskusji o imigrantach, której w Norwegii sie unika, ale sam twierdził, że chodzi mu o "rewolucję" światopoglądową) itd, świadczą o tym, że to człowiek chory i bez autentycznego i w miarę spójnego ideowego Weltanschauung

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz